Zaburzenia erekcji od zawsze były delikatną kwestią dla mężczyzn. Zazwyczaj wywiera presję, która ma negatywny wpływ na ich samopoczucie oraz relacje z partnerkami. Do tego dochodzi poczucie zatracenia męskości, przez co wielu z nich unika omawiania swoich problemów z partnerkami lub lekarzem. Większość przyczyn powodujących impotencję jest łatwa do wyleczenia, mimo częstego występowania pośród męskiej populacji. Impotencja wcale nie musi być problemem! Przeczytaj nasz artykuł o możliwych przyczynach zaburzeń erekcji oraz najlepszych sposobach na rozwiązanie tego problemu.

Czym są zaburzenia erekcji? 

Problemy z erekcją nazywane są zaburzeniami erekcji lub impotencją. Wszystkie terminy odnoszą się do identycznych objawów. Zaburzenia erekcji występują w przypadku, gdy mężczyzna nie może uzyskać lub utrzymać erekcji w co najmniej dwóch próbach na trzy. Penis nie staje się twardy lub przedwcześnie wiotczeje. Objawy muszą utrzymywać się przez okres co najmniej 6 miesięcy, aby mówić o zaburzeniach erekcji w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Okazjonalne problemy z potencją nie są brane pod uwagę, np. jeśli mężczyzna nie może uzyskać lub utrzymać erekcji po spożyciu alkoholu. Ekspozycja na stres oraz emocjonalne przygnębienie również mogą wywołać problemy z erekcją i nie powinno to nikogo dziwić. Mężczyzna nie musi być zawsze „w pełni gotowości” na każde zawołanie. Wielu mężczyzn przyjmuje naturalne produkty, takie jak Regen50, aby zapobiec dalszym problemom z potencją.

Jak często występują zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji (ED) są częstą przypadłością wśród mężczyzn. Ponad połowa osób powyżej 60. roku życia jest dotknięta tą chorobą. Według innych badań, co drugi mężczyzna w wieku 50 lat cierpi na impotencję. Z kolei wśród mężczyzn powyżej 70. roku życia, szacuje się, iż aż dwie trzecie z nich choruje na tę przypadłość. Spoglądając na same liczby można dojść do wniosku, iż zaburzenia erekcji nie powinny być dla nikogo powodem do zażenowania. Problemy z potencją mogą wystąpić również w znacznie młodszym wieku, jednak większość tych przypadków ma zgoła odmienne przyczyny. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym są zaburzenia erekcji, w jaki sposób i dlaczego występują, a przede wszystkim, jak można mieć je pod kontrolą dzięki naturalnym produktom, takim jak Regen50.

Przyczyny zaburzeń erekcji 

Przyczyny zaburzeń erekcji można podzielić na psychiczne i fizyczne. W większości przypadków dominują przyczyny fizyczne. Przyczyny czysto psychologiczne mogą występować zwłaszcza u młodych mężczyzn, jednak jest to jeden z rzadszych powodów.

Do najczęstszych fizycznych przyczyn impotencji zalicza się:

 • Brak testosteronu
 • Choroby okolic narządów płciowych, np. przerost prostaty lub zapalenie prostaty
 • Choroby serca i naczyń krwionośnych, np. wysokie ciśnienie krwi lub wady naczyniowe, palenie tytoni
 • Choroby metaboliczne, np. cukrzyca
 • Choroby układu nerwowego, np. stwardnienie rozsiane
 • Uprzednia operacja miednicy lub urazy prącia
 • Przyjmowanie niektórych leków na receptę, takich jak SSRI lub beta-blokery

Ze wszystkich wyżej wymienionych przyczyn najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji jest powiększenie gruczołu krokowego, stan zapalny gruczołu krokowego oraz niedobór testosteronu. Mimo nieprzyjemnych objawów, są one w większości przypadków całkowicie wyleczalne! Oprócz różnych leków, które omówimy szczegółowo nieco później, naturalne składniki aktywne, takie jak te zawarte w Regen50 również okazały się pomocne w walce z impotencją.

Inny problem pojawiającym się w miarę upływu czasu jest presja na bycie w gotowości.

Im dłużej utrzymują się problemy i im bardziej niezadowolona staje się z tego powodu para, tym ważniejsze jest odzyskanie pełnej sprawności w łóżku. Chęć wykazania się często przyćmiewa odczuwanie przyjemności, co z kolei wpędza mężczyznę w błędne koło. Dlatego ważne jest, aby nasza partnerka była zawsze wyrozumiała! W końcu seks powinien być przede wszystkim zabawą dla obu stron, a nie tylko jednej. Jak już wspomniano, przyczyny psychologiczne również mogą być jednym z powodów zaburzeń erekcji. Jednak w większości przypadków, są one raczej wynikiem naturalnego bodźca.

Rozpoznanie zaburzeń erekcji

Badanie i rozpoznanie zaburzeń erekcji przeprowadza urolog. W niektórych przypadkach przydatna może być konsultacja z neurologiem, psychologiem lub innym specjalistą, ze względu na różnorodność oddziałujących czynników.

W pierwszej kolejności dochodzi do anamnezy. Pacjent opisuje swojemu lekarzowi, w jaki sposób objawiają się jego problemy, od kiedy istnieją oraz czy doświadczył jakichkolwiek innych nieprawidłowości. Pod uwagę brane jest również to, czy istniały wcześniejsze choroby lub czy mężczyzna przyjmuje leki, których skutkiem ubocznym jest impotencja oraz czy można je zastąpić innym środkiem. Lekarz może również użyć ultradźwięków i palpacji, aby określić, czy doszło do zmian anatomicznych, takich jak powiększona prostata. Często pobierana jest również próbka krwi, aby zweryfikować poziom testosteronu. W wielu przypadkach przeprowadzenie powyższych badań pozwala określić przyczynę impotencji oraz rozpocząć odpowiednie leczenie. W innych przypadkach przeprowadza się dalsze badania, na przykład pomiar NPTR (nocny pomiar sztywności tkanek wzwodnych w ciągu trzech kolejnych dni) lub badanie SKIT (test iniekcji tkanek wzwodnych).

Zaburzenia erekcji: co robić?

Co należy zrobić po stwierdzeniu zaburzeń erekcji? Jeśli chodzi o zaburzenia erekcji, większość mężczyzn natychmiast zaczyna myśleć o przyjmowaniu środków wzmacniających potencję. Wiele z nich jest jednak produkowanych chemicznie, a ich zażywanie niesie ze sobą różne ryzyko i skutki uboczne. Istnieje również duże grono mężczyzn, którzy mają tego świadomość i trzyma się z dala od tego typu specyfików. Na szczęście są alternatywne środki o znacznie mniejszych skutkach ubocznych lub ich całkowitym braku. Dzięki nim można złagodzić przyczyny oraz objawy impotencji. Ze względu na ich naturalne pochodzenie i niskie ryzyko powikłań można zakupić je bez recepty. Naturalne produkty jak Regen50 często pozwalają na leczenie przyczyn, a nie samych objawów impotencji.

Jeśli istnieje naturlna przyczyna problemów z potencją, zawsze podejmuje się jej leczenie. Leczenie problemu zazwyczaj go rozwiązuje. W przypadku leków na receptę można spodziewać się skutków ubocznych. Jeśli takowe wystąpią, lekarz zaleci przejście na inny lek. W przypadku zdiagnozowania niedoboru testosteronu, męski hormon może zostać uzupełniony po konsultacji z lekarzem, aczkolwiek czasami zwykła zmiana stylu życia może pomóc w przywróceniu równowagi hormonalnej. Redukcja stresu również odgrywa ważną rolę w leczeniu. W przypadku zaburzeń erekcji stosuje się następujące leki:

 • Leki na potencję, głównie inhibitory PDE-5
 • Naturalne środki zaradcze, takie jak Regen50, które mogą również pomóc w walce z wieloma przyczynami problemów z erekcją
 • Naturalne afrodyzjaki

Interwencja chirurgiczna jest stosowana jedynie w rzadkich przypadkach.

Mężczyźni powinni też porozmawiać ze swoją partnerką. Wzajemne zrozumienie pozwala w zmniejszeniu presji oraz w uświadomieniu sobie, iż owocne życie seksualne to nie tylko penetracja. Wszystko sprowadza się do presji, która tylko pogarsza problem impotencji.

Jak Regen50 pomaga w problemach z potencją 

Regen50 jest produktem w 100% naturalnym. Zawiera kilka naturalnych, aktywnych składników, które pozwalają na znaczące zniwelowanie problemów z erekcją na kilka sposobów. Zalicza się do nich:

 • Ekstrakt z palmy sabałowej
 • Wyciąg z kory śliwek afrykańskich
 • Ekstrakt z pestek dyni
 • Witaminy C, E i B6
 • Cynk i magnez

Regen50 Strong składa się z produktów służących uzyskaniu jeszcze mocniejszej formuły:

 • Maca
 • L-arginina
 • Wyciąg z żywicy kadzidłowca indyjskiego
 • Likopen

Naturalne składniki Regen50 nie wywołuje skutków ubocznych, w większości przypadków stosowany jest w celu regeneracji układu moczowego i prostaty, do czego można zaliczyć główne przyczyny problemów z potencją. Badania wykazały również stabilizację libido. Ekstrakt z palmy sabałowej i ekstrakt z kory śliwki afrykańskiej znane są od dziesięcioleci ze swojej zdolności do zwiększania potencji i erekcji. Maca i L-arginina również słyną z tych samych korzyści.

Sprawdź najlepszy sposób leczenia erekcji bez recepty.