Impotencja (zaburzenia erekcji) lub jak klasyfikuje DSM -5, jest to choroba / zaburzenie, w którym człowiek nie może osiągnąć bądź utrzymać erekcji do końca aktywności seksualnej w okresie sześciu (6) miesięcy.

Jest to proces fizjologiczny, który jest niezbędny dla normalnej roli reprodukcyjnej człowieka. Wzwód zwiększa i wzmacnia męski członek, który jest niezbędny do penetracji i stymulacji, jednak czasami występuje w wyniku innego pobudzenia seksualnego.

Proces składa się z następujących etapów; tętnice w penisie rozluźniają się i rozszerzają, umożliwiając większy przepływ krwi do penisa. Ponieważ tętnice penisa są napięte i rozszerzone, żyły są ściśnięte, dzięki czemu krew w nich zawarta pozostaje w penisie. Im więcej krwi dostaje się do penisa, tym większa erekcja.

Zaburzenia erekcji (niezdolność do osiągnięcia zdrowej erekcji) mogą być również spowodowane przez chorobę prostaty, która po zdiagnozowaniu na czas może zostać wyleczona niektórymi terapiami/lekami, które poprawią zdrowie Twojej prostaty i pozytywnie wpłyną na Twoją erekcję. Należy pamiętać, że dla uzyskania stabilnej i zdrowej erekcji trzeba dbać o prostatę.

Najpierw przyjrzymy się jakości erekcji i jak wpływa na nią zaburzenie erekcji.

JAKOŚĆ EREKCJI

Istnieją trzy (3) czynniki, które określają jakość erekcji:

1.  Zdolność do osiągnięcia zdrowej erekcji

2.  Siła erekcji

3.  Zdolność do dłuższego utrzymywania erekcji dla satysfakcjonującego stosunku płciowego.

Więc jeśli nie spotkasz jednego z tych trzech elementów, istnieje duża szansa, że masz do czynienia z chorobą prostaty, która w rzeczywistości wpływa na Twoją zdolność do osiągnięcia silnej erekcji.

Co to impotencja – zaburzenia erekcji (ED)?

Impotencja erekcja

Impotencja (ED) to niezdolność do utrzymania lub osiągnięcia erekcji (przez ponad sześć miesięcy), która umożliwiałaby normalny stosunek płciowy. Stan ten nie jest uważany za normalny w żadnym wieku i powinien być leczony.

Młodszym mężczyznom, w wieku 35-45 lat, którzy mają zdrową i normalną potencję, zaleca się profilaktycznie badania prostaty i przyjmowanie raz lub dwa razy do roku którykolwiek ze specjalistycznych naturalnych suplementów zawierających cynk, likopen, owoc palmy sabałowej, pestki dyni, nasiona pokrzywy, śliwkę afrykańską, macę itp.

Mężczyźni w każdym wieku powinni osiągnąć wystarczająco silną erekcję, która umożliwiłaby normalne uprawianie stosunków seksualnych przy większej lub mniejszej ilości bodźców. Ogromny wpływ na osiągnięcie zdrowej i stałej erekcji z pewnością mają choroby prostaty, które mogą być spowodowane przez różne czynniki.

Zobacz, jakie są przyczyny niewystarczającej twardości i zdrowej erekcji >