W  obliczu zaburzeń erekcji, czyli impotencji bierze udział wiele czynników psychologicznych, które powinny być badane samodzielnie, jak np. relacje z partnerką, rodziną, współpracownikami itp.

Czasami lekarze zapominają, że niezdolność do osiągnięcia zdrowej erekcji jest związana nie tylko z zaburzeniami prostaty. Problemy psychologiczne są również częstą przyczyną problemów z erekcją (zaburzeniami erekcji). Doświadczenie pokazało nam, iż nie wystarczy tylko podać lekarstwa – lekarze muszą porozmawiać z pacjentem o jego oczekiwaniach, sytuacjach stresowych, związku, problemach zawodowych i/lub rodzinnych i tym wszystkim, co mogłoby mieć potencjalny wpływ na jego życie seksualne.

TERAPIA PSYCHOSEKSUALNA

Stres jest ściśle związany z zaburzeniami erekcji.

Niezwykle ważna jest ocena stresu, gdyż jego obecność zmniejsza działanie inhibitorów PDE5 oraz naturalnych suplementów diety. W przypadku pacjentów uważanych za borykających się z podstawowymi problemami psychologicznymi, terapia psychospołeczna powinna być prowadzona przez ekspertów i powinna obejmować sesje terapii partnerskiej. Ten rodzaj terapii może obejmować ćwiczenia do wykonania w domu, które zaangażują obu partnerów do bardziej otwartej komunikacji.

PIERŚCIEŃ EREKCYJNY

Dla niektórych pacjentów, pierścień erekcyjny na penisa może okazać się użyteczną terapią. Jest on zazwyczaj stosowany przez mężczyzn, którzy nie są zainteresowani leczeniem prostaty, jednak chcą uzyskać jak najszybszą erekcję bez przyjmowania leków lub naturalnych suplementów diety. Pierścień na penisa utrzymuje krew w penisie podczas erekcji, dzięki czemu mężczyzna jest w pełni gotowości. Sposób ten jest nieinwazyjny i łatwy w użyciu, dzięki czemu z pewnością znajdzie grono zainteresowanych odbiorców.

Skorzystanie z wibratora (na wędzidełku penisowym) również może przyczynić się do wzmocnienia erekcji, czasu jej trwania oraz jędrności członka.

NATURALNE SUPLEMENTY DIETY

Impotencja często wiąże się z problemami gruczołu krokowego, powiększoną prostatą, brakiem libido i niewystarczającą witalnością; nowe specjalistyczne suplementy diety są wielogatunkowe, dzięki czemu podchodzą do tego problemu w holistyczny sposób.

Najnowsze badania wykazały, że naturalne suplementy diety mogą być pomocne w długotrwałym leczeniu, a w przypadkach łagodnej i umiarkowanej intensywności zaburzeń erekcji i impotencji, pozytywnie wpływają na libido i witalność. Wysokiej jakości naturalne suplementy diety (np. te produkowane w UE) dla zdrowia prostaty i zaburzeń erekcji, zwykle nie powodują żadnych skutków ubocznych i są dostępne bez recepty. Do tej pory najskuteczniejsze suplementy diety zawierają następujące składniki: owoc palmy sabałowej, korzeń pokrzywy, nasiona dyni, śliwka afrykańska, maca, likopen, L-arginina, cynk, magnez, witaminy B6, E, C, kadzidło indyjskie.

POMPY PENISOWE

Pompy penisowe są interesującym wynalazkiem i cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników. Pompa zapewnia silniejszą erekcję, a jedynym zarzutem jest to, iż odczucie erekcji „jest inne i nienaturalne”. Należy jednak zauważyć, że problemy z prostatą nie są w żaden sposób leczone przy pomocy pomp penisowych.

IMPLANT PENISA

W niektórych przypadkach konieczne jest zainstalowanie implantu prącia, lub zewnętrznych protez prącia, których instalacja jest obecnie dość skomplikowana. Partnerki mężczyzn korzystających z implantów nie zauważyły, aby podczas stosunku seksualnego erekcja była „nienaturalna”. Rozwiązanie to jest jednak dość skrajne i wymaga konsultacji z lekarzem.

Iniekcje dojamiste

Zastrzyki prostaglandyny (w postaci iniekcji dożylnej) są zalecane jako drugi etap procedury farmakologicznej. Ze względu na możliwe częste efekty uboczn z reguły unika się tego leczenia.

Ogólne zdrowie prostaty i potencja zależą również od podejmowania zdrowych nawyków, jedzenia zdrowej żywności i wykonywania regularnych ćwiczeń fizycznych. Prawidłowe i zrównoważone odżywianie w połączeniu z suplementami diety (witaminami), które są bogate w wysokiej jakości składniki, jest głównym czynnikiem w zapobieganiu chorobom prostaty, powiększaniu prostaty (BPH) i osiąganiu zdrowej erekcji.

Naturalne suplementy powinny zawierać: owoc palmy sabałowej, korzeń pokrzywy, nasiona dyni, śliwkę afrykańską, macę, likopen, L-argininę, kadzidło indyjskie oraz:

Witaminy C, E i B6

Witaminy są jednym z najważniejszych elementów prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, lecz są równie ważne w leczeniu chorób prostaty oraz w zapobieganiu zaburzeniom erekcji.

Witamina B6 redukuje pęknięcia chromosomowe, czym automatycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty. Oprócz wielu korzyści dla zdrowia, witamina C ma również pozytywny wpływ na prostatę i silną erekcji, gdyż wzmacnia układ odpornościowy i aktywność antyoksydacyjną. Wiadomo, że witamina E poprawia krążenie krwi i jest korzystna dla krwiobiegu, dlatego ma właściwości przeciwzapalne i pozytywnie wpływa na zapobieganie chorobom prostaty i zaburzeniom erekcji. Wszystkie trzy (3) witaminy są obecne w żywności, którą spożywamy na co dzień, jednak mogą być również przyjmowane jako naturalny suplement diety w postaci kapsułki lub tabletki.

Magnez

Magnez jest często utożsamiany z pozytywnym wpływem, jaki wywiera na układ krążenia i zdrowie kości. Jak wykazało wiele badań, przyjmowanie magnezu pomaga w leczeniu zaburzeń czynności prostaty i erekcji. Jeśli przyjmujesz go regularnie i w zdrowych dawkach, może mieć bardzo pozytywny wpływ na leczenie problemów prostaty, w tym: powiększonej prostaty (BPH) i stanów zapalnych prostaty.

Cynk

Choć niedobór cynku jest dość niespotykany, może być odpowiedzialny za problemy z prostatą oraz może mieć wpływ na zdolność człowieka do osiągnięcia zdrowej i stabilnej erekcji. Pamiętaj o tym, aby urozmaicić swoją dietę o żywność bogatą w cynk: ryby, całe ziarna, mięso i fasola.

UWAGA:

Jeśli chodzi o wysokiej jakości naturalne suplementy, należy wybierać te, które dowiodły swojej skuteczności. Niestety, czasami jest to trudne do zauważenia, o ile dostaliśmy rekomendacji od zaufanej osoby, która już korzystała z produktu. Najlepszym gwarantem wysokiej jakości produktu jest jego miejsce produkcji (produkowany w UE), dostępność w największych aptekach oraz renomowanych sklepach internetowych, bogaty skład, itp.